Vanade veebiserverite sulgemine

 

Seoses plaanipärase veebiserverite uuendamisega oleme sulgemas meie vanimaid veebiservereid. See on vajalik süsteemse tarkvara aegumise tõttu – tegu on rohkem, kui 5 aastat tagasi loodud serveritega, kus süsteemset tarkvara ei saa uuendada seal olevate väga vanade veebilehtede tõttu – need lakkaks töötamast. Aegunud serveritarkvara ja vanad (uuendamata) veebilehed on aga väga suur turvarisk! Pidevalt leitakse vanast tarkvarast uusi turvaauke, mida enam tarkvarade tootjad ei paranda, sest tarkvaratugi on ammu lõppenud.

Riske aitab vähendada ainult tarkvarade uuedamine – nii serverite kui ka veebilehtede oma!

Käesolev teavitus puudutab kolme serverit, mida tahame sulgeda hiljemalt 31.12.2019:

WEB4.SPIN.EE, WEB5.SPIN.EE, WEB6.SPIN.EE

 

Lahendus

Ainuke võimalus on veebilehed vanadest serveritest kolida uude, mis on turvaline ja tootjapoolse tarkvaratoega. Koos veebilehe tarkvara uuendamisega.

Uued serverid on meil klientide jaoks olemas, paljud klientide veebid on ka juba kolitud

Kuna ülaltoodud serverites on järel väga vanad veebilehed, siis suure tõenäosusega tekib kolimisel-uuendamisel probleeme ning lehe kuvamisel vigu.

 

Töötasime välja variantlahendused kolimiseks:

 

VARIANT1

Teeme vastavad juurdepääsud teenuste halduskeskkonda ja iga lehe omanik ise (või nende veebitegija) uuendab veebilehe ja kolib  uude serverisse, ning teeb vajalikud parandustööd.

Või teeb klient uue veebilehe, paneb uude serverisse ning vana kustutame.

Meie poolt täiendavaid tasusid ei ole.

 

VARIANT2

Meie kolime veebilehe uude serverisse (vajame olemasolul lehe administreerimise juurdepääsusid!), uuendame võimalusel baastarkvara (Wordpress, Drupal jne) ja testime toimivust.

Maksumus:

Kolimine              50€+km

Uuendamine       50€+km

 

V2.1 Kui leht igati töötab kustutame vanast serverist kontod ja edastame vajadusel uued administreerimisliidese juurdepääsud

V2.2 Kui leht vajab uuendamise/kolimise tulemusena koodis paranduste tegemist, siis lehe kolimine peatatakse ja saadetakse kliendile hinnang lehe parandamiseks vajalike tööde kohta. Alternatiivse variandina pakkumine ka uue lehe tegemiseks. Kokkuleppe sõlmimiseni majutatakse veeb praeguses vanas kohas vanal kujul. Kokkuleppe mitte saavutamisel piirdub arve ülaltoodud summaga (50€+50€) ja lehte ei kolita, server suletakse aastavahetusel.

 

VARIANT3

Teeme kohe pakkumise uue lehe tegemiseks ning ei proovi üldse vana kolida! Uus leht paigaldatakse kohe uude serverisse. Uus leht peab valmima hiljemalt aastavahetuseks!

 

NB! Veebilehtede koodiparandusteks või uute lehtede tegemiseks võime kasutada koostööpartnereid.

 

Lisaküsimused palun saatke myyk@spin.ee või helistage 6062700